Foto: illustreeriv

Adam Kay "Twas the Nightshift Before Christmas"

Autor: Merili Jauk

Adam Kay on briti kirjanik, koomik ning endine arst, kes töötas arstina kuus aastat (2004–2010; peamiselt sünnitusabi ja günekoloogia osakonnas), enne kui dramaatiline juhtum haiglas sundis teda uut karjääri valima. Kõigi nende aastate jooksul pidas ta päevikut, mille põhjal on sündinud nii käesolev raamat kui tema eelmine bestseller “This Is Going To Hurt: Secret Diaries of a Junior Doctor” (ilmumisaasta 2017; eesti keeles avaldatud 2018).

“Twas the Nightshift Before Christmas” on Kay teine, 2019. aasta oktoobris ilmunud raamat, mis valgustab halastamatu aususega arstide elu aasta kõige rõõmsamal ajal, jõuludel. Raamatusse on jõudnud 25 lugu Adami arstikarjääri mahtunud kuuest jõuluperioodist. Küll aga on siinkohal paslik mainida, et lood ei ole eriti jõuluse õhustikuga: rinda tuleb pista nii tööle mittesobiliku keelekasutuse kui õnneliku lõputa lugudega. Not your average Christmas book.

Ajal, kui pea kõikide teiste erialade esindajad saavad perekeskis jõulupraadi nautida, kinke avada ning jõulufilme (muidugi “Visa hinge”) vaadata, on meditsiinipersonal tööl. Niisamuti ka Adam, kes ei saanud kuue arstina töötatud aasta jooksul ühtegi jõulupüha kodus perega veeta. Selle asemel oli ta koos ületöötanud kolleegidega haiglas ning päästis elusid, sest meditsiinilistel probleemidel jõulupuhkust ei ole.

CURARE

Eesti Arstiteaduseüliõpilaste Seltsi ametlik häälekandja

eays.curare@gmail.com